تبلیغات
وب نوشته های روح ا... بختیاری

.

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
جعبه حدیث

اعضای کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) که از روز شنبه در بوئینس آیرس آرژانتین گردهم آمده‌اند در حال نهایی کردن تصمیماتی هستند که مسیر حرکت المپیک را در یک دهه آینده شکل خواهد داد.

پس از اینکه بامداد شنبه توکیوی ژاپن موفق شد رقبای خود یعنی دو شهر مادرید و استانبول را کنار بزند و میزبانی المپیک 2020 را به دست آورد؛ در شب دوم از یکصدوبیست‌و‌پنجمین نشست کمیته بین‌المللی المپیک این بار اعضای IOC رای به ماندن کشتی در جمع دیگر رشته‌های المپیک 2020 و 2024 دادند.

در این رای‌گیری قرار بود تنها یکی از 3 رشته ورزشی کشتی، اسکواش و بیسبال/ سافت‌بال در بازی‌های المپیک 2020 و 2024باقی بماند که در نهایت کشتی برنده این رقابت شد.

در ماه فوریه 2013 بود که اعضای کمیته بین‌المللی المپیک پیشنهاد حذف رشته کشتی از فهرست بازی‌های المپیک دادند. قبول اینکه نام کشتی که از سال 1900 در تمام دوره‌های المپیک حضور داشته از این بازی‌ها خط بخورد، برای بزرگان این رشته سخت بود و به همین دلیل ایران، روسیه و آمریکا با هم متحد شدند تا رشته محبوب‌شان را در این بازی‌ها حفظ کنند.

فدراسیون بین‌المللی کشتی بلافاصله نناد لالوویچ را جانشین رافائل مارتینتی کرد و با تغییراتی که در این رشته ورزشی به وجود آورد تلاش کرد کشتی را جذاب‌تر و البته قابل فهم‌تر از گذشته کند.نوشته شده در دوشنبه 18 شهریور 1392 توسط روح الله بختیاری
مقام معظم رهبری

ابر برجسب ها
آمار سایت

هیأت منتظران موعود کنگاور

طراح قالب : سعید سلطان آبادی 56 41 258 0938

Blog Skin