تبلیغات
وب نوشته های روح ا... بختیاری

.

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
جعبه حدیث

علی‌اکبر ولایتی چهارشنبه شب در نشست خبری با اصحابه رسانه در قم در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه «اگر بگم‌ بگم‌های آقای احمدی‌نژاد به شما برسد آیا می‌توانید در مقابل ایشان بایستید»، گفت: میدان انتخابات میدان رقابت است و یکی از صحنه‌های رقابت هم همین تهدید‌ها و اینگونه اعلام نظر‌ها است.

خبرگزاری فارس: اجماع روی یک کاندیدا به نفع اصولگرایان است/ برخی سوالات را از کسانی که پیشگو دارند بپرسید

وی با اشاره به اینکه این مسئله نیز غیرمنتظره نیست، اظهار داشت: آمادگی پاسخ به تمام سوالاتی که مربوط به بنده می‌شود را از زمان نوجوانی تا به حال دارم.

کاندیدای دوره یازدهم ریاست جمهوری، سوابق خود را یادآور شد و خاطرنشان کرد: کمتر کسی در کشور سابقه بنده را دارد که با 72 ملت مذاکره کرده باشد.

* بگم‌بگم‌ها من را از صحنه بیرون نمی‌کند

وی به برخی از مذاکرات خود از جمله مذاکره 598 و تثبیت قرارداد 1975، ایجاد وفاق بین شیعیان امل و حزب‌الله در لبنان، ایجاد وفاق بین احزاب مجاهد افغانستانی، مذاکره با فلسطینی‌ها، ایجاد نوعی آتش بس سیاسی بین کشورهای سودان و اوگاندا اشاره کرد و ابراز داشت: بنده به این نوع گفت‌وگو‌ها با افراد مختلف و با دیدگاه‌های مختلف و پیچیدگی‌های گوناگون عادت دارم و این نوع تهدید‌ها هم بنده را از میدان بیرون نمی‌کند.

ولایتی در خصوص رد یا تایید صلاحیت‌های نامزد‌های انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان و احتمال اعمال سلیقه بر روی نظرات این شورا گفت: شورای نگهبان وظیفه خود را به خوبی می‌داند و طی تاریخ طولانی خود، مدبرانه عمل کرده و آبدیده شده است و در مقابل هیچ فشاری تسلیم نمی‌شود.

* معیار شورای نگهبان حق است

وی تاکید کرد: فقهای بزرگوار و حقوقدانان برجسته شورای نگهبان نشان داده‌اند که تسلیم هیچ تهدیدی نمی‌شوند و ملاک آن‌ها تنها معیارهای حق است.

عضو ائتلاف پیشرفت در پاسخ به این سوال که آیا ائتلاف شما تا پایان پایدار خواهد ماند، گفت: ما از ابتدا متعهد شدیم که به ائتلاف پایبند باشیم و همچنان به این پایبندی ادامه می‌دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به شعار «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» که در ابتدای سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شد، اشاره کرد و گفت: معمولا لفظ حماسه زمانی به کار برده می‌شود که یک هدف جدی، پیچیده، سخت،‌ تاثیرگذار و تعیین‌کننده در پیش باشد و راه حلی مدبرانه و شجاعانه بخواهد.

* پیام رهبر معظم انقلاب نوعی آسیب‌شناسی از شرایط است

ولایتی با بیان اینکه حماسه فعالیتی است که به نهایت شور و شوق و در عین حال شعور نیاز دارد، در تحلیل شعار امسال گفت: پیام رهبر معظم انقلاب در حقیقت نوعی آسیب‌شناسی در خود مستتر دارد یعنی تا یک شرایط مهم و حساس نباشد لغت حماسه برای حل آن به کار برده نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه ما انتخاباتی را در پیش داریم که در نوع خود بعد از انقلاب بی‌نظیر است، تصریح کرد: عبور ملت شریف ایران از این گردنه بسیار حساس در حقیقت یک حرکت حماسی می‌خواهد.

* بخشی از مشکلات اقتصادی ریشه در تدابیر داخلی دارد

کاندیدای دوره یازدهم ریاست جمهوری مشکلات حوزه اقتصادی کشور را مورد توجه قرار داد و ابراز داشت: همه مشکلات از تحریم‌ها نیست بلکه بخشی از آن مربوط به تدابیر داخلی است.

وی یادآور شد: اگر ما بتوانیم در حوزه اقتصاد مطابق برنامه پنجم و قوانین مجلس در خصوص مسائل اقتصادی مدبرانه و قانون‌مدارانه عمل و در تبدیل تدریجی منابع مالی از درآمد نفت به صادرات غیرنفتی تلاش کنیم و از سوی دیگر در راستای خودکفایی با یک همت بالا و با یک سرعت قابل قبول حرکت کنیم این همان چیزی است که حماسه اقتصادی را شکل می‌دهد.

ولایتی با بیان اینکه اجرا کننده حماسه اقتصادی دولتی است که مصمم به این کار است، خاطرنشان کرد: این امر جز در سایه اعتماد به نفس و تلاش در راستای خودکفایی و تولید نیازمندی‌های داخلی چه در حوزه کشاورزی و چه در حوزه صنعتی حاصل نخواهد شد.

* تخریب کاندیداها خلاف اخلاق اسلامی و منش ایرانی است

به گزارش فارس، وی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری رسمی دولت در خصوص تخریب کاندیدای احتمالی دولت اظهار داشت: تخریب دیگران از جانب هر کسی صورت بگیرد عمل خلاف اخلاق است و با اخلاق اسلامی و منش ایرانی همخوانی ندارد.

عضو ائتلاف پیشرفت افزود: مخالف و موافق دولت فرقی نمی‌کند همه باید از به کار بردن کلمات تخریبی و تخریب دیگران خودداری کنند البته مردم هم این مسائل را متوجه هستند.

وی حرکت ایجابی را در این زمینه به جای حرکت سلبی پیشنهاد داد و گفت: افراد به جای اینکه از نقاط منفی دیگران بخواهند استفاده کنند تا خود را مثبت جلوه دهند بهتر است که نقاط مثبت خود را بیان کنند.

ولایتی با بیان اینکه روش بنده این نبوده است که کسی را تخریب کنم، ابراز داشت: اگر احیانا کسی علیه بنده چیزی بگوید سعی می‌کنم با آرامش از کنار آن عبور کنم.

وی همچنین در پاسخ به این سوال خبرنگار ایرنا که رقیب اصلی شما در انتخابات آینده کیست، گفت: نمی‌دانیم چه اتفاقی می‌افتد، این‌ها را از آن کسانی که پیشگویی می‌کنند و پیشگو دارند سوال کنید، ما که نداریم.

ولایتی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر تعدد کاندیداهای جریان اصولگرا و نگرانی مراجع و علما از رقابت بین این جریان گفت: با توجه به تعداد زیاد داوطلبان اصولگرایان باید برای جلوگیری از تکثر ائتلاف کنیم که در همین راستا بنده جلو افتادم و سعی کردم ائتلافی ایجاد کنم تا بقیه به آن بپیوندند که این امر نشان از اعتقاد بنده به اتحاد بین اصولگرایان است.

وی اصولگرایی را یک مارک مخصوص بر پیشانی عده‌ای خاص ندانست و اظهار داشت: هر کس که قانون اساسی را قبول داشته باشد و ملتزم و معتقد به ولایت فقیه باشد اصولگرا است.

* رسیدن به یک کاندیدا به نفع اصولگرایی است

کاندیدای دوره یازدهم ریاست جمهوری با بیان اینکه اگر بتوانیم از میان همه نامزدها یک کاندیدا داشته باشیم حتما به نفع ما است، خاطرنشان کرد: تفرق موجب می‌شود دیگران که اصولگرا نیستند یا در اصولگرایی آنها شبه است پیروز شوند.

وی یادآور شد: مذاکرات با بقیه کاندیداها ادامه دارد و خیلی امیدواریم به یک نفر برسیم و تلاشمان را در این زمینه انجام می‌دهیم.

* ممکن است منتخب ائتلاف خارج از سه نفر فعلی باشد

عضو ائتلاف 2+1 با بیان اینکه اگر کسی حداقل شرایط را داشته باشد می‌تواند به ائتلاف پیشرفت بپیوندد، تصریح کرد: ممکن است کاندیدایی که می‌آید و مورد تفاهم ما قرار می‌گیرد با توجه به مقبولیتش، نفر چهارمی خارج از این سه نفر فعلی باشد.

وی در خصوص پرداخت یارانه 250 هزار تومانی به مردم گفت: اینکه انسان عددی را بگوید بدون اینکه بر روی آن حساب کند به معنای این است که معلوم نیست در انجام آن تعهد بتواند موفق عمل کند.

کاندیدای دوره یازدهم ریاست جمهوری محل یارانه‌ها را گران کردن حامل‌های انرژی دانست و با اشاره به اینکه یارانه 250 هزار تومانی نیازمند افزایش چند برابری قیمت حامل‌های انرژی است،‌ تصریح کرد: با این کار گویی در یک جیب مردم 250 هزار تومان می‌ریزند و از جیب دیگر 700 هزار تومان برداشت می‌کنند.

وی اصل هدفمندی یارانه‌ها را مثبت ارزیابی کرد و این طرح را مورد تاکید رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: قبل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، سوبسید به اقشار مختلف مردم به صورت یکنواخت پرداخت می‌شد این در حالی است که یارانه باید به کسی تعلق بگیرد که دخل و خرج زندگی‌اش موازنه ندارد.

* پایبند به قانون هدفمندی یارانه‌ها هستیم

ولایتی با تاکید بر اینکه هدفمندی یارانه‌ها و پرداخت‌ها باید طبق قانون انجام شود،‌ خود را پایبند به هدفمندی یارانه‌ها دانست و گفت: دولت اگر بتواند منابع درآمد را طوری تنظیم کند که یارانه‌ها افزایش یابد خوب است ولی اگر قرار باشد منابع درآمد از طریق گران کردن نیازمندی‌های مردم باشد عملا به نفع مردم نیست.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه «آیا صحت دارد شما از امام راحل خواسته بودید با توجه به تبعات حکم ارتداد سلمان رشدی و تاثیر آن در روابط بین‌الملل از اعلام و انتشار آن خودداری کنند»، تصریح کرد: این مطلب از اساس دروغ است؛ بنده اصلا از چنین چیزی اطلاع ندارم و چنین کاری را انجام ندادم.

* آیت‌آلله تهرانی ورود به انتخابات 84 را بر من واجب دانستند

عضو ائتلاف 2+1 در پاسخ به سوالی در خصوص علت انصراف در انتخابات ریاست جمهوری در سال 84 گفت: مرحوم آیت‌الله مجتبی تهرانی در سال 83 از من خواستند تا برای ریاست جمهوری داوطلب شوم و فرمودند که در تو «متعین» است و برای تو واجب عینی است.

وی گفت: ایشان تلاش کردند که آقای هاشمی و دیگر کاندیداها نیایند و با هماهنگی با سایر علما در آن زمان از جامعه مدرسین و جامعه روحانیت مبارز به این نتیجه رسیدند که کاندیدای اصولگرایان ولایتی باشد و بقیه هم کنار بکشند تا تفرق آرا نشود.

ولایتی یادآور شد: همه پذیرفتند کنار بکشند جز یک نفر، لذا طرحی که مرحوم آقا مجتبی تهرانی طراحی کرده بودند به نتیجه نرسید.

وی در پاسخ به این سوال که اگر آقای هاشمی بیایند شما کنار می‌روید، اظهار داشت: بنده مطابق تصمیمی که در ائتلاف گرفته می‌شود عمل می‌کنم بنابراین خارج از ائتلاف هیچ کاری انجام نمی‌دهم.نوشته شده در پنجشنبه 5 اردیبهشت 1392 توسط روح الله بختیاری
مقام معظم رهبری

ابر برجسب ها
آمار سایت

هیأت منتظران موعود کنگاور

طراح قالب : سعید سلطان آبادی 56 41 258 0938

Blog Skin